Майстер-клас


Вільнянська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №2 
Майстер- клас з образотворчого мистецтва
на тему: 
 «Використання нетрадиційних технік малювання
 на уроках образотворчого мистецтва»
ТВОРЧА РОБОТА «ПОЛЯНА КВІТІВ» 
Підготувала учитель образотворчого мистецтва Бузова О.О.

Січень 2019р. 

Творче завдання: Зобразити поляну квітів застосовуючи нетрадиційні техніки малювання (набризг, штампування паралонкою, відбиток повітряною кулькою, малювання мастихіном, пальчиковий живопис)

Мета: сприяти розвитку творчих здібностей учнів; розвивати в них почуття краси, ритму, художнього смаку, творчої уяви, фантазії; навчити учнів творчо мислити, вільно проявляти себе в різних видах діяльності через розвиток художньо-творчих здібностей, уміння користуватися засобами нетрадиційного малювання; навчити учнів зєднувати в одному малюнку різні техніки та матеріали для отримання виразного образу.

Обладнання: матеріали для виконання роботи (лист ватману А-3, гуаш, пензлі, ємність з водою, паралонка, повітряні кульки, палітра, серветки, картон), дитячі роботи – зразки різних технік, зразок творчої роботи; відео-ролик «Спалах квітів у розписах барвників»

Хід заняття:
                                               Кажуть, що в кожній дитині живе геній. Незрозуміло,    правда, який саме. І головне завдання педагогіки – відшукати цього генія.

  1. Вступ.
   Головна мета нетрадиційних технік малювання – це відсутність страху помилки. Малюнок легко виправити, достатньо щось підмалювати. Це надає впевненості в своїх силах.
   Нетрадиційні методи малювання – це спосіб створення нового, оригінального твору мистецтва, в якому гармонює все: і колір, і лінії, і сюжет. Це велика можливість для дітей міркувати, пробувати, експерементувати, а, найголовніше, самовиражатися.
Хочу зазначити , що нетрадиційні техніки малювання є цікавими дітям різного віку.
  1. Ознайомлення з видами технік.(показ зразків та короткий аналіз)
   Монотипія, акватипія, набризгування, штампування різними матеріалами, відбитки, ниткографія, гратаж, пальчиковий живопис, малювання мастихіном...
  1. Творча практична робота.
·         Ознайомлення з матеріалами для роботи (кульки, паралонки, мастихін, пензлі) та техніками, які будуть застосовуватись .
·         Аналіз зразка творчої роботи
·         Показ послідовності роботи та практична діяльність:
-          горизонтальний формат А-3
-          розводимо фарбу на палітрі до рідкого стану і робимо набризги світлими кольорами жовтої фарби
-          на палітру до жовтого добавляємо зеленого кольору і робимо штампування паралонкою в нижній частині листа
-          на кульку наносимо фарбу декількох кольорів і робимо відбитки ( враховуємо, що квіти , які знаходяться далі, будуть світлішими та меншими, а ті, що ближче – яскравішими та більшими), дефекти можна виправити повторним нанесенням фарби та штампом
-          стебла та листя виконуємо мастихіном зеленою фарбою (на край картону пензлем наносимо фарбу і робимо відбитки)
-          для завершення композиції використовуємо пальчиковий живопис
  1. Підсумок.
   Узагальнення та виставка творчих робіт учасників.
  1. Рефлексія.
   Перегляд відеоролику «Спалах квітів у розписах барвників»

Немає коментарів:

Дописати коментар